90 (212) 210 10 10

İç Mimarlık

Bölüm Hakkında

Bölümün amacı, iç mimarlık alanında, özgüvenli, birikimli üretken, piyasayı tanıyan ve uluslararası bakış açısına sahip bireyler yetiştirmektir. Çizim, maket, mesleki üretim, yarışmalara katılım gibi çalışmalarla 8 dönem süresince kendini geliştiren öğrenciler mesleğe hazır bir biçimde mezun olurlar. Burada her öğrencinin istek ve yetenekleri doğrultusunda iç mimarlık mesleği açısından kendisini ifade edip gelişebileceği bir platform bulunmaktadır.

 

Çalışma Alanları

Mezuniyet sonrası öğrencilerin, stajlarının yanı sıra eğitimleri süresince yapılan etkinlikler aracılığıyla ve meslek odası dahil olmak üzere aktif katılımları sonucu istihdama yönelik ilişkiler geliştirmeleri sağlanacaktır. İç mimarlık, istihdam olanaklarının geniş olduğu alanlar arasındadır. Bu bölüm mezunları; iç mimarlık ve mimarlık ofislerinde, kamu sektöründe ve özel sektörde faaliyette bulunan kuruluşların yapı departmanlarında, yapı eksenli firmaların pazarlama departmanlarında, seri ya da kupon üretim yapan mobilya firmalarında, ithal mobilya ve iç mimari ürünleri satan firmalarda, mutfak ve banyo ürünleri üreten veya satan firmalarda tasarımcı, uygulamacı, kontrolör, danışman ve şantiye sorumlusu olarak istihdam edilmektedirler.

 

Dersler Hakkında

Bölüm dersleri öğrencinin aktif katılımını sağlayan uygulama ağırlıklıdır. Güçlü akademik kadromuza ek olarak mesleğinde başarı gösteren ve piyasaya hâlihazırda iş üreten öğretim elemanları ile güçlendirilerek kadromuz oluşturulmuştur. Okul dışı faaliyetler ve atölye çalışmaları eğitimimizin önemli bir parçasıdır. İç mimarlık eğitiminde pek çok teknik ve sanat dersi bir arada yer almaktadır. Mimari teknik eğitim verilirken sanat eğitimi de verilerek mekanlarda form ve fonksiyonun bir arada dengeli şekilde uygulanmasına yönelik çalışmalar yapılmaktadır. Bunun yanı sıra dört dönem boyunca verilen bilgisayar destekli tasarım dersleri ile günümüz teknolojilerinin kullanımı öğrencilere verilmektedir. Bir İç mimar mesleğinde başarılı olabilmek için sanat, kültür ve güncel gelişmelerden haberdar olmalıdır. Üniversitemizde bu alanlar seçmeli dersler ile desteklenmiştir.

 

Program Müfredatı ve Bilgi Paketi

Program Müfredatı ve Bilgi Paketi içerikleri için tıklayınız.

 

İç Mimarlık BÖLÜMÜ ÖĞRETİM ELEMANLARI

İç Mimarlık BÖLÜMÜNDE DERS VEREN DİĞER ÖĞRETİM ELEMANLARI

Apply Nişantaşı