90 (212) 210 10 10

Grafik Tasarımı

Bölüm Hakkında

Günümüz iletişim çağında görsel iletişim ve bilginin, görsel kültür ve yaratıcılığın önemi, etkileri giderek artmaktadır. Var olanların yanı sıra, akıllı telefon, tablet, dijital medya gibi pek çok yeni iletişim girdisi yaşam pratiğimizi çok daha dinamik ve görsel bir hale getirirken, günümüz tasarımcıları da multi-disiplinler yöntemleri hızla öğrenip kullanmaya gereksinim duymaktadır. Yeni iletişim teknolojileriyle, görsel iletişim problemlerine çözüm üretebilmek için kapsamlı bir uzmanlık alanı olan Grafik Tasarımı, iletişim ile görsel sanat ve tasarımı aynı potada eritir. Bu nedenle bölümümüz medyanın ve ekonomi-iş-kültür dünyasının gereksinim duyduğu tüm alanlarda yaratıcı iletişim çözümleri üretebilen, uygulama zorluklarını aşabilen çağdaş, dinamik tasarımcılar yetişmeyi amaçlamaktadır. Öğrencilerimize sanat ve tasarıma yönelik kuramsal derslerin yanı sıra, tasarım ve görsel kültür ile ilgili güncel teknoloji kullanımını ve estetik bilgi içeren uygulamalı dersler de bütünleşik olarak verilmektedir. Bölümümüz ders programındaki derslerin tamamı, alanında yetkin ve deneyimli öğretim üyeleri tarafından öğrencilerimizin iş dünyasında reel olarak kullanabilecekleri kapsamda işlenmektedir.

 

Çalışma Alanları

Grafik tasarımı bölümü öğrencileri grafik ve web tasarım ajanslarında, özel veya kamu televizyonlarında, internet üzerinden yayın yapan televizyon ve haber ajanslarında, dergi ve gazete gibi çeşitli basılı yayıncılık alanında tasarımcı olarak çalışabilirler.

 

Dersler Hakkında

Grafik Tasarım programı müfredatları, grafik tasarımın varlık gösterdiği tüm sektörlerde gerekli donanıma sahip olabilecekleri bilgilerin yer aldığı derslerle oluşturulmuştur. Temel tasarım, Desen, Bilgisayar Destekli Tasarım, Tipografi, Ambalaj Tasarımı, Özgün Baskı, İllüstrasyon, Grafik ve Animasyon ve Reklam çözümlemeleri bölümün belli başlı dersleridir. Bu derslerin yanında öğrencilerimize, staj olanakları sağlayarak teorikte öğrendiklerini pratikte uygulama imkanı verilmektedir.

 

Program Müfredatı ve Bilgi Paketi

Program Müfredatı ve Bilgi Paketi içerikleri için tıklayınız.

 

Adres ve İletişim Bilgileri (Program Başkanı, AKTS/DS Koordinatörü)

Grafik Tasarımı Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Memetşan Yıldızhan memetsan.yildizhan@nisantasi.edu.tr

Doç. Dr. Ahmet Süreyya Koçtürk sureyya.kocturk@nisantasi.edu.tr 

Bölüm Danışmanı Arş. Gör. Merve Özel merve.ozel@nisantasi.edu.tr 

Ofis: 128 Maslak Mah., 1453 Söğütözü Sokak Ağaoğlu Maslak 1453 No:20, 34398 Sarıyer/İstanbul 

Grafik Tasarımı BÖLÜMÜ ÖĞRETİM ELEMANLARI

Grafik Tasarımı BÖLÜMÜNDE DERS VEREN DİĞER ÖĞRETİM ELEMANLARI

Apply Nişantaşı