90 (212) 210 10 10

Müzik (STF)

Bölüm Hakkında

Müzik Bölümü ülkemizin genç yeteneklerini sanat alanına kazandırmayı hedeflemekte ve çalgı (piyano, keman, viyolonsel, gitar, flüt), şan, bestecilik ve müzik teknolojileri alanında profesyonel müzisyenler yetiştirmektedir. Müzik Bölümü eğitim süreci boyunca, geleceğin sanatçılarını yetiştirebilmek adına öğrencilerine bu alanda uygulama yapma, mesleki deneyim kazanma olanağı vermektedir. Bölüm, klasik eğitim sisteminin yanı sıra resitaler, oda müziği grupları, koro çalışmaları, ustalık sınıfları, orkestra çalışmaları gibi konser ve ders etkinlikleri ile bölüm öğrencilerine gerekli deneyimi ve bir kariyer planı sunmaktadır. Üniversitemizin sunduğu benzersiz olanaklar eşliğinde, deneyimli, alanında yetkin akademik kadro ve sanatçılar ile çalışma fırsatı yakalayan bölüm öğrencileri, profesyonel hayatları boyunca kendilerine eşlik edecek bir sosyal sanat ortamının içinde yer almaktadırlar.

 

Çalışma Alanları

Bu bölümün mezunları Türkiye’de ve yurt dışında akademik eğitimlerine devam edebilecekleri gibi, eğitimini aldıkları alan ve konuda yorumcu ya da eğitmen olarak yer alabilirler. Müzik teknolojileri ve bestecilik temelinden hareketle proje müzikleri üretebilmek, ses teknisyenliği yapabilmek bölüm öğrencilerinin yönelebileceği alanlar arasındadır.

 

Dersler Hakkında

Bölüm Klasik Batı Müziği eğitimini temel almaktadır. Yorumcu ve besteci yetiştirmeyi amaçlayan programımız, teori dersleriyle de desteklediği sanatçı adaylarını, kültür ve donanım bakımından zengin ve nitelikli bireyler olarak sanat hayatına kazandırmayı hedeflemektedir. Yorumculuk ve besteciliğin yanı sıra müzik teknolojileri, film müziği gibi yaratıcılıklarını geliştirebilecekleri seçmeli dersler de sunulmaktadır.

 

Program Müfredatı ve Bilgi Paketi

Program Müfredatı ve Bilgi Paketi içerikleri için tıklayınız.

 

Müzik (STF) BÖLÜMÜ ÖĞRETİM ELEMANLARI

Müzik (STF) BÖLÜMÜNDE DERS VEREN DİĞER ÖĞRETİM ELEMANLARI

Apply Nişantaşı